Pereiti prie turinio

Apie planBee. Nuo bičių avilio iki virtuvės

Sužinokite apie planBee, ilgametį ryšį su bitėmis ir medumi mano šeimoje bei sužinokite apie bitininkystę ir mūsų vasaros nuotykius renkant medų kaime!

„planBee“ pavadinimas, kuris išvertus iš anglų kalbos reiškia „planas Bitė“, atspindi, kaip planas sumaniems pasirinkimams, padedantiems tausoti mūsų aplinką, žadina susidomėjimą rinktis tvarų gyvenimo būdą.

Bitės bei medus man nuo vaikystės buvo neatsiejama mano šeimos gyvenimo dalis – šeimos relikvija, keliaujanti iš kartos į kartą. Nuo pat mažens močiutė turėjo bičių avilių ir mes, vaikai, važiuodavome į kaimą vasaroti ir padėti kopinėti medų. Dabar bičių šeimas visu pajėgumu yra perėmęs tėtis – rūpinasi žiemą vasarą, o medų kopinėjame visa šeima.

Nuo pat studijų pradžios Olandijoje, pagalvodavau, kaip būtų įdomu sukurti aplinkai draugišką produktą, kuris padėtų sumažinti plastiko naudojimą ir pasitarnautų žmogaus buičiai. Pirmąją bičių vaško drobelę padovanojo draugas, kuris ją pirko svetur, ir aš labai susižavėjau šia idėja. Kadangi vaško mūsų šeimoje niekada netrūko, pradėjau eksperimentuoti su mūsų zanavykišku vašku. Kvepiantys namai, vaškuota mamos virtuvė ir tokie pat mano marškinėliai – taip atrodė pirmosios bandymų dienos. Prireikė nemažai laiko, kada galutinai atradau tinkamą ingredientų santykį.

Ieškojau įdomesnių medvilnės raštų, klausinėjau draugų bei giminaičių ar neturi atliekamų medžaigų atraižų. Tuomet susikūriau pirmuosius standartinius dydžius, kurie būtų praktiškiausi, pvz. apvynioti prapjautą agurką, avokadą, citriną, uždengti maisto likučius dubenėliuose. „Pirmus blynus“ padovanojau draugams ir ėmiau laukti… Buvo smalsu, kada gi pasipils pirmieji atsiliepimai, o jie buvo geri!

Įgudusi eksperimentavau su įvairiomis vaško padengimo technikomis – norėjau kokybiškai ir estetiškai padengti medžiagą. Šiuo metu drobelėms gaminti naudoju iš mūsų bičių šeimų suneštą vašką, pušų sakus (jie suteikia papildomo lipnumo) bei 100% medvilnę. Vaškas ir sakai turi antibakterinių savybių, padedančių maistą išlaikyti šviežią ilgiau ir neleidžia rastis pelėsiui.

Šiandien „planBee“ yra įmonė-startuolė, kuri telkia dėmesį į dvi sferas: bičių vaško drobelių gamybą, siekiant sumažinti plastiko naudojimą, bei didinant vaško poreikį, skatinti paremti vietinių bitininkų ūkius. Mes rūpinamės savo bitėmis ir dedame daug meilės, kad bitės būtų sveikos ir laimingos. Todėl tvarumas ir bičių vaško drobelės eina petys petin :)